Pescuit la Pescaria otvesti
Pescarii comenteaza partidele efectuate pe baltile si lacurile de pescuit. Comentariile de pescuit de pe Pescaria otvesti includ note si recenzii despre impresia balti, taxele platite precum si posibilitatea de a oferii detalii despre desfasurarea partidei cu descrierea locului, nadei folosite, pestilor prinsi. Pe baza acestor partide de pescuit se realizeaza top balti 2023. Astfel este foarte important sa adaugi partida sau recenzia ta cu cat mai multe detalii cu atat mai importanta devine profilul balti.
Cauta in Pescuit la Pescaria otvesti
partide la pescuit - Pescaria otvesti
- Cele mai vazute
- Pescaria otvesti
Partida pescuit pescaria otvesti
degeaba, unora nu le place ca trebuie sa ia pestii pe care ii prinde , asta e la balta din otvesti , dar macar aici am prins pe saturate in alte locuri nici macar nu am avut activitate macar putin asa, ca de aceeia sunt pescar nu? nu stiu ce sa zic dar mie imi place ca prind mai tot timpul , si in plus nu e foarte aglomerat nici macar duminica.in 25.05.08 am fost cu niste amici si vreau sa va zic ca am prins somn african de 6,3 kg in plus am prins crap la ficat de pui la 5,6 kg , eu am fost supe ... mai mult
- 29-05-2008
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
loc frumos capturi frumoase. am avut o zi excelenta.merita sa mergeti.e ok .este mult peste si chiar am vorbit cu gazda si duminica merge sa mai aduca crap.este somn african se prinde f.bine eu nu am dat dupa somn african ca din nefericire nu am stiut cum sta treaba aici si nu am luat prea multi bani cu mine dar au fost multi care au prins somn african,capturi faine.vad ca au mai depistat si altii balta asta e calumea sa o tina tot asa.duminica vreau sa ma duc iar ca nu rezist tentatiei stiti ce ... mai mult
- 29-05-2008
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
BALTA unde pestii, au spus NU....teoriilor stiintifice despre piscicultura. Domnilor am mers pt. a doua oara la aceasta balta,prima data am capturat un cteno de 9.400 kg un crap de 4-5 kg si un somn african de 7.500 kg,toti la ficat de pui.Mi-am zis...a sa intamplat...accidental,dar azi am batut toate recordurile la acea balta si chiar si recordurile personale,am prins 4 buc CTENO fiecare a avut peste 10-11 kg chiar unul a avut 12.400 kg si un crap de 3.400 kg,TOTI la FICAT DE PUI. Balta din ... mai mult
- 29-08-2009
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
am fost cu niste amci din sag ca le-am promis ca ii duc la balta laudata s-au distrat de minune nu le-a venit sa creada ce festival fac somnii africani.crapul mai slabut ca era tare cald dar tot am luat 3 bucati.mie cel mai mult mi-a placut la bufet fiindca era tare cald si au bauturi la rece......asa ca m-am mutat la terasa.merita locul de departe nota 10 si mai ales ca nu e aglomerat. ... mai mult
- 31-05-2008
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
Desi am ajuns in jurul orelor 14.00 la balta,am avut activitate intens,Sincer?... nu ma asteptam,in apa asta totusi,prea rece.Primul l-am luat la viermisori,o oglinda frumoasa de 3,600 kg,iar ceilalti 2 crapi la rama rosie. La inceput am incercat cu niste carlige mult prea mici(zic eu!)si am ratat destule ocazii din aceasta cauza(am tot auzit ca trebuie instalatie fina si carlige mai mici in perioada asta) problema fiind ca nu reuseam sa intep.Am legat alte carlige,de aceasta data de 6 si totul ... mai mult
- 19-03-2010
- 0
- 1
Partida pescuit pescaria otvesti
Am avut o zi excelenta , am prins 4 crapi, 2 somni si 2 carasi.La balta asta m-am simtit bine intotdeauna si am prins de fiecaredata cand am fost,eu nu am plecat fara peste acasa.In judetul Caras,nu prea mai avem unde sa mergem la pescuit,asa ca vreau sau nu merg saptamanal la pescuit in Timis,mai precis la Otvesti.Am fost si la pescaria mare de la Sacos dar acolo nu mai au peste...ba da scuze e plin cu ,,somotei,,iar la Sacalaz(unde se spune ca se mai poate prinde peste),au taxa aia ciudata de ... mai mult
- 06-05-2009
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
Pe mine m-a trimis prima data la aceasta balta,un amic care m-ai colaboreaza cateodata si cu cei de la revista si mi-a zis asa,,Vrei sa pescuiesti intr-un loc frumos si linistit? Dute la pescaria Otvesti ca dupa parerea mea(si a mai multor prieteni de-ai mei)este ca aceasta balta este ,,Cea mai civilizata din jud.Timis,, si are si peste in ea! Are dreptate ! Parerea mea este ca tocmai de aceea este categorisita asa datorita regulilor impuse(tocmai bune ca sa elimine o anumita categorie de ,,pe ... mai mult
- 03-09-2009
- 0
- 1
Partida pescuit pescaria otvesti
Astazi a fost o zi bestiala,a prins toata lumea crap si salonta(crap oglinda),viermii(kukaczi)au fost preferatzii pestilor,nu a fost nici o persoana care nu a avut captura. Eu aproximez ca s-au prins in jur de 7-8 buc/pescar(fara exagerare),insa cei mai multzi au fost eliberatzi. ... mai mult
- 21-03-2010
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
oricum,la balta din OTVESTI sunt pesti , nu povesti! Si cu asta am spus tot! p.s. Capturi dinastea am mai avut cu multi ani in urma pe lacul Surduc,dar sa inputit treaba acolo decand se braconeaza fest.Toate bune,fir intins va doresc. ... mai mult
- 03-09-2009
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
am avut o zi super am prins mult peste si ne-am distrat pe cinste.e plin cu somn african,crapul a mers mai slabut,dar am prins 2 bucati.e bine de stiut ca este mare somnul si nu poti merge cu ...mana goala adica trebuie ceva bani....!eu ma descurc...ca iau comenzi de la vecini colegi de serviciu ii dau la acelasi pret dar eu raman cu placerea...ca de aceia sunt pescar nu?e ok balta am dus multi prieteni acolo si au fost multumiti. ... mai mult
- 08-06-2008
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
Frumos si bine ,venit pescuit,prins plecat .Peste adevarat te lupti cu monstrii!!! ... mai mult
- 10-09-2009
- 0
- 2
Partida pescuit pescaria otvesti
M-am uitat sambata pe net la starea vremii si am constatat ca duminica va fi vreme buna,asa a fost ,la fel si ziua noastra de pescuit,e adevarat ca dimineata a fost cam nashpa ca era ceata si a fost frig dar dupamasa aiesit soarele si au inceput sa umble si pestii. Am avut 8 capturi,una dintre ele fiind un somn romanesc de 4,700 kg,restul crap. Ca si bucati(capturi)nu intra in discutie carasul(desi am prins 2,400 kg). Am avut o zi super. ... mai mult
- 12-10-2010
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
nu am mai avut de mult asa o zi buna.mi-a mers tare bine , mai ales carasul e extraordinar pe langa faptul ca l-am prins la ficat de pui ,dar sunt asa frumosi,mari ,grasi , cam intre 0,450kg si 0,700kg bucata,carasi adusi de la dunare.am luat si un avat , despre care nu stia nimeni cum a ajuns in balta(fiindca nu sa populat cu avat niciodata),trei stiuci,e drept cam ..micute dar decat nimic e f. bine,somnul la pluta cu rama neagra,iar crapii au fost extraordinari au tras cam la detoate am luat 7 ... mai mult
- 04-11-2008
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
tot am auzit ca merge crapu la ficat de pui si am incercat si eu.oricum nu ma asteptam sa iau ceva insa totul a fost peste asteptari.si carasul a mers mai bine la ficat decat la rama. ... mai mult
- 04-11-2008
- 0
- 1
Partida pescuit pescaria otvesti
am avut o zi excelenta,a populat ,,TANTI,, cu SOMN AFRICAN joi seara a ajuns cu ei,trag in draci,am prins imediat 4 bucati.am luat si crap,putin mai greu ca am inpresia ca e deranjat de somn putin dar mi-a mers bine.pretul e ca anul trecut 16.00 ron kg de clarias,12.00 ron kg de crap,15.00 kg de cteno.incerc sa incarc si niste poze mai tarziu.va doresc fire intinse.salut. ... mai mult
- 16-05-2009
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
Balta chiar ieri sa populat,am asistat la populare , am vazut pesti foarte frumosi,mari,curati(fara bube sau alte rani),vioi si multi.Imi pare rau ca nu am luat aparatul foto cu mine din masina sa vada toata lumea curioasa cum se populeaza o balta.E prima data cand am vazut cu adevarat populare cu tobogan in 15 minute a fost gata un bazin de 2000 de litri.Am mai asistat la o balta din vecini(la icloda) la o ,,populare,, (cica populare )daca putem sa ii zicem asa , de ce spun asta fiindca popular ... mai mult
- 06-10-2009
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
O zi de noiembrie exceptionala,cald,fara nori,era buna si doar asa de ,,iesire,, la aer,asa s-a parut de dimineata,insa dupa orele 12.00 au inceput sa traga ca nebunii...nu m-am asteptat.Au fost si cateva rateuri ,insa sunt foarte multumit. ... mai mult
- 13-11-2010
- 0
- 0
Partida pescuit pescaria otvesti
O zi de noiembrie foarte calda,zi in care capturile mari nu s-au lasat asteptate prea mult. Pentru mine personal,ziua de azi a fost excelenta,in ceea ce priveste marimea pestilor prinsi,pescuiesc app.in fiecare weekend,insa nu prind de fiecare data crapi de 7-8 kg ci mai micuti ,asa la app.3 kg,nu zic is buni si aia,dar totusi cand ai dril cu unul care ,,iasa din tipar,,...parca e mai fain si sunt convinsa ca la vara cand o fi mai cald,vor trage mai cu putere. ... mai mult
- 15-11-2010
- 0
- 1