Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

Timis / Carpinis
  • 6260
  • 0
  • Balta privata

Descriere - Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

Încep printr-o precizare : suntem la inceput, abia am deschis lacul de răpitor Gold Pike in Timiș.
Insa cel mai important lucru este ca avem știuca (densitate foarte mare) si trage chiar si pe căldurile astea :) !!!

Prețuri 2025 Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

    Citiți regulamentul bălți pentru opțiunile de reținere aferente categoriilor de preț
  • 12h 45 RON

Ce oferă Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

Specii de Pești

    Balta GoldPikeTimis - Catch&Release este populată cu următoarele specii de pești insă atenție la regulament nu toate speciile de pești pot fi reținuțe.
  • Crap
  • Salau
  • Stiuca
  • Caras
  • Biban

Regulamentul balți

Regulament de pescuit Gold Pike

1. Tip de pescuit la raptor: Exclusiv Catch & Release
2. Atenție eliberarea știucilor se face după o aerare riguroasa ( captura nu trebuie aruncata înapoi imediat, altfel are prostul obicei ca ametita sa se duca direct pe fundul apei si in nămol in loc sa "inspire" oxigen, isi umple branhiile si plămânii cu nămol după care in cateva ore moare)
3. Este obligatoriu ca pescarul sa detina un grip cu cap rotativ pentru ridicarea stiucii in barca. Daca nu aveti, se poate inchiria unul de la paznic contra 5ron/zi.
4. Se pescuieste cu acele debarbetate (se rupe contra la ace). Exista posibilitatea "inchirierii" de la paznic a unui set de 6 oscilante (la alegere din 30 piese) contra unei taxe de 5ron/zi pentru pescarul care nu doreste sa isi rupa contrele la propriile momeli artificiale.
5. Program de pescuit: program de vara - de la Rasarit la Asfintit
6. Pret pescuit/zi 
7. Barca: noi o punem la dispoziție, este inclusa in pret + vasle+ancora. Clientul va lasa garantie buletinul pentru barca si accesorii.
8. Se permite si pescuitul cu ambarcatiunea clientului.
9. Pescuitul de pe mal la rapitor: Interzis!
10. Pescuitul la pluta sa face numai la peste pasnic si numai de pe Insula din balta mare!
11. Regulament: momentan este in lucru , pana e gata mergem pe regula generala a bunului simt si pe cei 7 ani de-acasa (riscant pt Romania nu, J )
12. Pe lac intra simultan doar 2-3 barci pe lac, nu facem o afacere de volum încercam (cu ajutorul clientului J) sa o facem de calitate!

Localizare pe harta a balti

Traseul pana la Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

Venind dinspre Timisoara pe drumul national DN59A spre Jimbolia , in centrul localității Cărpiniș se face la dreapta pe DJ693 spre Iecea Mica, apoi la a treia strada de pe mana stanga, strada a VIII-a, se face la stnga (drumul este pietruit) si se merge circa 1,5km pana la o intersecție in camp cu 2 panouri de dirijare spre 2 balti de pescuit, la aceasta intersectie se face la dreapta spre Gold Pike Timis si in 500m ajungeti la cladirea zugravita alb a paznicului langa un palc de Plopi inalti. Ati ajuns! Aici puteti parca in parcarea pietruita chiar de langa Cladirea de paza.

Fotografii cu Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

    Nu exista imagini asociate

Capturi Balta GoldPikeTimis - Catch&Release

    Nu exista capturi asociate

Activitate balta goldpiketimis - catch&release

Balta GoldPikeTimis - Catch&Release : 0 comentarii

Nu exista comentarii