- Activitati
- Despre pescuit
- Anunturi
- Discutii
- Utile
Descriere - mamaliga cu arpagic si porumb
se fierb porumbul si arpacasul in apa cu esenta de capsuni pana se inmoaie.se separa porumbul si arpagicul si in apa ramasa se face mamaliga. la sfarsit se omogenizeaza totul.se foloseste ca nada sau pe bomba sau arc.Fir intins!Ingrediente
-
porumb uscat 1000 gr
-
arpacas uscat 1000 gr
-
faina 500 gr
-
esenta capsuni 50 ml
-
malai 500 ml
Specii de Pești
-
Babusca
-
Caras
-
Crap
-
Cteno
-
Fitofag
-
Novac
-
Platica
-
Rosioara
mamaliga cu arpagic si porumb : 3 comentarii
- Comenteaza
Magazin
Capturile pescarilor
Ultimele anunturi
Subiecte in forum
- Noi
- Comentariu nou
-
Pescuit la scobar primavara 10-03-2008 18:16 - rapitoru
-
pescuit cu cicade 13-03-2008 18:28 - rapitoru
-
Avatul la artificiale... 19-03-2008 17:24 - old_radu
-
marimea si cantitatea capturilor 08-04-2008 11:41 - chris74
-
icre oblete 01-05-2008 21:40 - anaelena
-
porumb crap 08-07-2008 09:18 - doru
-
cupa celor 3 lacuri 2008 22-07-2008 18:18 - ionutzd
-
vadeni 12-08-2008 19:51 - chitidinu
-
Pescuit la scobar primavara 10-03-2008 18:16 - rapitoru
-
pescuit cu cicade 13-03-2008 18:28 - rapitoru
-
Avatul la artificiale... 19-03-2008 17:24 - old_radu
-
marimea si cantitatea capturilor 08-04-2008 11:41 - chris74
-
icre oblete 01-05-2008 21:40 - anaelena
-
porumb crap 08-07-2008 09:18 - doru
-
cupa celor 3 lacuri 2008 22-07-2008 18:18 - ionutzd
-
vadeni 12-08-2008 19:51 - chitidinu
rumburac si marius ori sunteti mai tampiti ca adrian ori va prefaceti!!!!!!
banuiesc ca a gresit si vroia sa zica arpacasul se separa...
si arpagicul poate fi folosit in nada pentru ca seamana cu ceapa , ustoroiul...
ce are in comun arpacasul...cu arpagicul?????....eu nu inteleg!